45 YILLLIK DENEYİM

Firmamız 1971 yılında İnşaat Yüksek Mühendisi Orhan Aytekin tarafından Türk Devleti kurumlarına resmi taahhüt işleri yapmak üzere kurulmuştur. 1974 yılında kendisine İnşaat Mühendisi Serol Acar katılmıştır. 1996 yılında firmaya İnşaat Yüksek Mühendisi Ismail H. Aytekin ve 2002 yılında Maden Mühendisi Mehmet Aytekin'in firmaya katılması ile şirketimiz bugünkü ortak yapısına kavuşmuştur. 2003 yılında kurumsallaşma hedeflerimiz paralelinde şirketimizin ünvanı "Aytekin-Serol Mühendislik İnşaat Taahhüt Ticaret Ltd. Şti" olarak yenilenmiştir.

Firmamız faaliyetlerine devlet inşaat taahüdü alanında başlamış daha sonra konut ve yapsat projelerini eklemiş ve nihai olarak da A.B.D. hükümeti projeleri ile devam etmektedir. Şu ana kadar 200,000 m2 nin üzerinde resmi bina, 80,000 m2 nin üzerinde konut inşaası ve 120'in üzerinde A.B.D hükümeti projesi tamamlanmıştır.

Firmamız şu anda 110'dan fazla daimi personele sahiptir ve de bu personelin 12'si mühendis kadrodur. Daimi kadromuz normalde tüm işgücümüzün %20'sine denk gelmektedir, firmamız mümkün olduğu kadar altyüklenici ve tedarikçi firmalarla çalışmaktadır.